Вторник, 16.04.2024
Reklamchik.at.ua
Меню сайта
Категории раздела
Мои статьи [0]
Ucoz [12]
Ucoz
Простий підручник php [7]
Простий підручник php
Мини-чат
500
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 2
Статистика

Онлайн усяго: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Простий підручник php

Перша сторінка на PHP
Приклад #1 Перший скрипт на PHP: hello.php

<html>
<head>
<title>Тестуємо PHP</title>
</head>
<body>
Привіт, світ!

'; ?>
</body>
</html>
Відкрийте цей файл у браузері, набравши ім'я вашого веб-сервера і /hello.php. При розробці локальної це посилання може бути чимось на зразок http://localhost/hello.php або http://127.0.0.1/hello.php але це залежить від налаштувань вашого сервера. Якщо все налаштовано правильно, цей файл буде оброблений PHP і браузер виведе наступний текст:

<html>
<head>
<title>PHP Test</title>
</head>
<body>
<p>Hello World</p>
</body>
</html>
Ця програма надзвичайно проста, і для створення настільки простий сторінки навіть необов'язково використовувати PHP. Все, що вона робить, це висновок Hello World, використовуючи інструкцію PHP echo. Зауважте, що файл не зобов'язаний бути виконуваним чи ще якось відрізнятися від інших файлів. Сервер знає, що цей файл повинен бути оброблений PHP, так як файл має розширення ".php", про який в налаштуваннях сервера сказано, що подібні файли повинні передаватися PHP. Розглядайте його як звичайний HTML-файл, якому пощастило роздобути набір спеціальних тегів (доступних вам), здатних на купу цікавих речей.

Якщо у вас цей приклад не відображає нічого або виводить вікно завантаження, або якщо ви бачите весь цей файл у текстовому вигляді, то, швидше за все, ваш веб-сервер не має підтримки PHP або був налаштований невірно. Попросіть вашого адміністратора сервера включити таку підтримку. Запропонуйте йому інструкцію по установці: розділ Установка даної документації. Якщо ж ви розробляєте скрипти на PHP будинку (локально), то прочитайте цю главу, щоб переконатися, що ви все налаштували вірно. Також переконайтеся, що ви запитуєте файл на сервер через http. Якщо ви просто відкриєте файл з вашої файлової системи, він не буде оброблений PHP. Якщо проблеми все ж залишилися, не соромтеся попросити допомоги одним з » безлічі доступних способів отримання підтримки з PHP.

Мета прикладу - показати формат спеціальних тегів PHP. У цьому прикладі ми використовували . Таким чином можна де завгодно "встрибувати" і "вистрибувати" з режиму PHP в HTML файлі. Детальніше про це можна прочитати в розділі керівництва Основний синтаксис.

Зауваження: Зауваження про переклади рядків

Переклади рядків небагато означають у HTML, проте вважається гарною ідеєю підтримувати HTML в легкочитаємом вигляді, переносячи його на новий рядок. PHP автоматично видаляє переклад рядка, що йде відразу після закриваючого тега ?>. Це може бути надзвичайно корисно, якщо ви використовуєте безліч блоків PHP-коду або підключаєте PHP-файли, які не мають нічого виводити. У той же час, це може приводити в подив. Можна поставити пробіл після закриваючого тега ?> і тоді пробіл буде виведений разом з переведенням рядка, або ж ви можете спеціально додати переклад рядка в останній виклик echo/print з блоку PHP-коду.

Зауваження: Пара слів про текстових редакторах
Існує безліч текстових редакторів і інтегрованих середовищ розробки (IDE), в яких ви можете створювати і редагувати файли PHP. Список деяких редакторів міститься у розділі » Список редакторів PHP. Якщо ви хочете порекомендувати якийсь редактор, відвідайте цю сторінку і попросіть додати редактор в список. Використання редактор з підсвічуванням синтаксису може бути дуже великою підмогою у вашій роботі.

Зауваження: Пара слів про текстових процесорах
Текстові процесори (StarOffice Writer, Microsoft Word, Abiword та ін) в більшості випадків не підходить для редагування файлів PHP. Якщо ви все ж хочете використовувати який-небудь з них для тестового сценарію, переконайтеся, що зберігаєте файл як простий текст (plain text), інакше PHP буде не в змозі прочитати і запустити скрипт.

Зауваження: Пара слів про Блокнот Windows
При написанні скриптів PHP з використанням вбудованого Блокнота Windows необхідно зберігати файли з розширенням .php. (Блокнот автоматично додасть розширення .txt, якщо ви не зробите наведені нижче заходи.) Коли під час збереження файлу вас попросять вказати його ім'я введіть ім'я файлу в подвійних лапках (наприклад, "hello.php"). Крім цього, можна клікнути на випадаюче меню "Текстові документи" в діалоговому вікні збереження файлу і вибрати в ньому пункт "Всі файли". Після цього можна вводити ім'я файлу без лапок.

Тепер, коли ви успішно створили працює PHP-скрипт, саме час створити самий знаменитий PHP-скрипт! Викличте функцію phpinfo() і ви побачите безліч корисної інформації про вашій системі і налаштуванні, такий як доступні визначені змінні, завантажені PHP-модулі та параметри. Приділіть деякий час вивчення цієї важливої інформації.

Приклад #2 Отримання інформації про систему з PHP

Instead of symlink of cp things to the DOCUMENT_ROOT (e.g., /var/www) you can use the mod_alias of apache (http://httpd.apache.org/docs/2.0/mod/mod_alias.html)

Example: In the http://php.net/manual/en/tutorial.firstpage.php, save the hello.php at ~/Scratch/php/data. Edit the file /etc/apache2/conf.d/scratch_php.conf:

sudo vim /etc/apache2/conf.d/scratch_php.conf
Alias /data /home/raphaell/Scratch/php/data
<Directory /data>
     Order allow,deny
     Allow from all
</Directory>

restart the apache:
sudo /etc/init.d/apache2 restart

continuing on the tutorial.firstpage

on your browser
http://localhost/data/hello.php

Зверніть увагу на дозволи для файлів PHP: Вам не доведеться використовувати команду chmod 0755' під Unix або Linux; дозволу не потрібно бути встановлений як виконуваний. Знову ж таки, це більше схоже на HTML-файл, ніж cgi скриптів. Єдиним обов'язковою вимогою є те, що процес веб-сервера має доступу до PHP-файл(и). З багатьма системами Linux, він популярний для Apache для запуску під обліковим записом 'Апач'. Враховуючи, що HTML і інших веб-файли, такі як PHP, часто належить користувачу 'root' і групу "(або інша схожа назва групи), прийнятного дозволу може бути тим, які досягаються з допомогою chmod 664 " або "чмод 644'. Процес веб-сервера, запущеного під обліковим записом 'Апач', буде успадковувати тільки читання дозволів. Рахунок 'Апач' - це не корінь і не є членом групи "павутина", тому "інші" частини дозволу (остання "4") застосовується.


Источник: http://php.net/manual/ru/tutorial.firstpage.php
Категория: Простий підручник php | Добавил: medergrup (18.02.2017)
Просмотров: 388 | Теги: Перша сторінка на PHP | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Вход на сайт

Поиск
Блог
[27.02.2017]
Глава 6 (0)
[26.06.2017]
Контент в блоках (0)
[26.02.2017]
Глава 2 (0)
[26.02.2017]
Глава I (0)
[26.02.2017]
Глава 8 (0)
Новости
[23.02.2017]
Методы ведения информационных войн (0)
[23.02.2017]
Управление «К» (0)
[24.02.2017]
VPN-клиента Cisco системы (0)
[23.02.2017]
Холодная война (0)
[24.02.2017]
Узел-Бастион (0)
Форум
  • Batman: Arkham City Lockdown (0)
  • Рекомендации комментаторам. (0)
  • Нарушения и наказания: ответы на вопросы. (0)
  • Hotline Miami (2012) (0)
  • HITMAN (2015) (0)
  • Reklamchik.at.ua © 2024